ЦСКА 1948 победи Царско село на националния стадион

ЦСКА 1948 победи с 2:1 над Царско село на стадион “Васил Левски” в първия мач за двата отбора от пролетния дял на българския футболен шампионат.

Получи се много интересен двубой, изпълнен с голови положения и спортни ситуации, но”червените” стигнаха до успеха с гол от спорна дузпа на Георги Русев в 74-ата минута, а преди това точно той откри резултата през първото полувреме, преди през втората част “царете” да изравнят.

ЦСКА 1948 поведе в 23-а минута след автогол на кипъреца Панайотис Лука, който отклони топката в собствената врата след центриране от ляво.

В 67-ата минута Царско село изравни. Димитър Костадинов вкара в дебюта си, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля перфектно за 1:1.

“Червените” си върнаха аванса в 74-ата минута след спорна дузпа за нарушения срещу Иван Топузов. Русев стреля в центъра на вратата от бялата точка и бе точен.

В 83-ата минута Царско село можеше да изравни, но удар на Емануил Манев срещна страничната греда.

Така ЦСКА 1948 остава на шестата позиция в шампионата с актив от 27 точки. Царско село е осми със 17.