Реал Мадрид победи „прилепите“ и се доближи до Атлетико

Реал Мадрид взе домакинска победа над Валенсия с 2:0 в 24-ия кръг на испанската Ла Лига, а това беше трети пореден успех за хората на Зинедин Зидан

Домакините взеха реванш за тежката загуба с 1:4 на “Местая” в първия полусезон, която доведе до миникриза в отбора.

Резултатът за Реал днес откри Карим Бензема още в 12-ата минута. Той получи от Тони Кроос и с фалцов удар прати топката покрай Габриел Паулиста и извън обсега на Жауме.

Самият Кроос добави към асистенцията си и попадение в 42-ата минута. Той бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и стреля точно по земя за 2:0. Асистенцията този път бе на Лукас Васкес.

С успеха си столичани събират актив от 49 точки и са на пет зад лидера Атлетико, който е изиграл с мач по-малко. “Прилепите” са 13-и с 24 точки.

В друг мач от днес Реал Сосиедад победи при гостуването си на Хетафе с 1:0.