Джокович се класира за четвъртфиналите, където ще играе със Зверев

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Australian Open след победа с 3:1 сета (7:6(4), 4:6, 6:1, 6:4) над Милош Раонич.

Сръбският №1 отново призна, че има сериозни здравословни проблеми, но въпреки това успя да запише 12-ата си поредна победа над канадския съперник.

Раонич отново сервира много добре и направи впечатляващите 26 аса, но насреща си се сблъска със същото – комфортен сервис на Джокович и само един допуснат пробив в целия мач. Точно той донесе единствения сет за съперника.

В първия сет пробиви нямаше и се стигна до тайбрек, в който Джокович поведе с 3:0 точки и не изпусна аванса си до края.

Втората част отиде на сметката на Раонич след пробив за него в петия гейм. Той обаче не успя да задържи импулса в играта си и допусна срив в третия сет. Там Джокович спечели пет поредни гейма с два пробива и спечели комфортно с 6:1.

Четвъртият сет бе отново равностоен, но с късен пробив сърбинът го реши и в следващия кръг ще се изправи срещу Александър Зверев. Германецът постигна комфортна победа над Душан Лайович с 6:4, 7:6(5), 6:3.

За четвъртфиналите днес се класираха още Григор Димитров и Аслан Карацев.