Убедителен Челси взе лондонско дерби и е обратно в четворката

Челси разби Кристъл Палас с 4:1 като гост в лондонско дерби и се върна на четвъртата позиция в Англия. По-рано през деня тя бе заета от Ливърпул, който победи у дома Астън Вила с 2:1, но “сините” не закъсняха с ответния удар.

Той дойде с голове на Кай Хаверц, Кристиан Пулишич и Курт Зума до 30-ата минута, отнели всякаква интрига от мача. Кристиан Бентеке успя да намали в 63-ата минута на 1:3, но пак Пулишич вкара и Челси даде достатъчно ясно изражение на огромното си превъзходство.

Отборът на Томас Тухел е четвърти с 54 точки, на 2 зад третия Лестър. Петият Ливърпул и шестият Уест Хем имат по 52 т., а в неделя Уест Хем приема Лестър. Седмият Тотнъм е с 49 т., а в неделя е домакин на втория Манчестър Юнайтед (60 т.).

На дъното Шефийлд Юнайтед е обречен с 14 т., Уест Бромич има 21, а Фулъм има 26. Над зоната на изпадащите е Нюкасъл с 29 точки.