Дузпа в последните секунди даде точка на Арда срещу ЦСКА

Дузпа в добавеното време, реализирана от Тонислав Йорданов, даде точка на Арда при гостуването на ЦСКА в 23-ия кръг на българското първенство. Гостите си тръгнаха с 1:1 от “Българска армия”, въпреки че “червените” имаха надмощие и достатъчно положения, за да решат по-рано двубоя в своя полза. Във втората минута след 90-те обаче Пламен Крумов от Арда падна в наказателно поле на ЦСКА, а реферът Васимир Ел-Хатиб отсъди нарушение на Петър Занев срещу играча на тима от Кърджали. Бившият футболист на “червените” Йорданов не сбърка от бялата точка.

Жорди Кайседо изведе ЦСКА напред с глава в 68-ата минута, поправайки няколко свои пропуска. Деветката от Еквадор завърши отлична атака отдясно и центриране на друг нов – Федерико Варела.

Изпуснатите две точки означават, че отборът на Любослав Пенев е вече на 11 точки зад лидера Лудогорец и няма никакви шансове дори да мечтае за титла. ЦСКА е дори трети с 44 т., с една зад втория Локомотив (Пд) и пет пред четвъртия – именно Арда.