Реал удържа сладка победа в Ел Класико и е лидер в Испания

Реал Мадрид излезе на върха в Примера дивисион, след като победи в голямото дерби Барселона с 2:1. Мачът бе белязан със страхотен гол, невероятен порой, който се изля през второто полувреме, червен картон в края и спорна ситуация, която ще се обсъжда в следващите няколко дни.

Фактите са, че с голове на Карим Бензема и Тони Кроос Реал спечели. Оскар Мингуеса вкара за Барселона.

Бензема откри с петичка след страхотно подаване на Лукас Васкес в 13-ата минута, а в 28-ата Кроос удвои от пряк свободен удар след два рикошета на топката по пътя към мрежата. Мингуеса вкара в първото си Класико, а в последните секунди Мориба уцели греда и не успя да изравни за Барселона. Гостите искаха и дузпа в 85-ата минута, когато Менди дръпна Брайтвайт в наказателното поле, но нарушение не бе отсъдено.

Победата означава, че “белият балет” събира 66 точки и е равен с Атлетико, но предимството в преките двубои праща на върха Реал. Барселона има 65 точки. Двата колоса са с по 30 изиграни мача, а Атлетико е с 29, като в неделя има много трудно гостуване на Бетис.

Реал определено взе превес в битката за титлата осем кръга преди края на първенството. За лидера остава един мач срещу отбор от топ 4 – у дома със Севиля след три седмици. Докато Атлетико и Барса имат да играят помежду си, като двубоят е в Каталуня.