Манчестър Юнайтед си спечели точка на “Стамфорд Бридж” (резултати)

Челси

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в много напрегнат мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

Това беше втори двубой за временния наставник на “червените дяволи” Майкъл Карик, който води отбора преди назначаването на Ралф Рангник.

Юнайтед игра предимно в отбрана и целта беше да не загуби, като успя да го постигне с много тичане, работа в защита и не малко късмет. “Червените дяволи” откриха резултата в началото на втората част с гол на Джейдън Санчо, а в 69-ата минута точна дузпа на Жоржиньо оформи крайния резултат.

Така Юнайтед не загуби от Челси в осми пореден мач от Висшата лига. “Сините” от Лондон остават на първата позиция с 30 точки, но вече водят само с една на Манчестър Сити, който днес победи Уест Хям с 2:1. Тимът на Карик е осми с 18 точки.

Втората част започна с натиск на Челси, но Юнайтед дочака своя момент в 50-ата минута. Дълга топка на Бруно Фернандеш доведе до невероятна грешка на Жоржиньо, който я подари на Джейдън Санчо. Англичанинът пробяга дълго разстояние и вкара сам срещу вратаря за 1:0.

В 67-ата минута Челси получи правото да изпълни дузпа, след като Уан-Бисака изрита Тиаго Силва. Зад бялата точка застана Жоржиньо и то се реабилитира за по- ранната си грешка – 1:1.