Милан допусна втора поредна загуба в Серия “А” (резултати)

Серия А

Милан вероятно изигра най-слабия си мач от началото на сезона и загуби с 1:3 домакинството си на Сасуоло в 14-ия кръг на Серия “А”.

“Росонерите” бяха надиграни от своя съперник и допуснаха второ поредно поражение в шампионата след това с 3:4 от Фиорентина. Така остават с 32 точки на второто място, колкото има и лидерът Наполи, но той играе с Лацио по-късно тази вечер.

В играта на Милан нищо не се получаваше, въпреки че тимът поведе в 21-ата минута, когато точен бе капитанът Алесио Романьоли.

Радостта обаче остана само за три минути, тъй като Джанлука Скамака вкара фантастичен гол за 1:1.

В 33-ата минута обратът в полза на Сасуоло стана плън, когато нов удар на Скамака рикошира в Симон Кяер и се стигна до автогол.

В 66-ата минута резултатът стана 3:1, когато Доменико Берарди “счупи кръста” на Романьоли и прати топката между краката на вратаря Майк Маинан.

Надеждите за Милан окончателно умряха в 76-ата минута, когато капитанът Романьоли бе изгонен с червен картон като последен в отбраната на “росонерите”.

Победата изкачва Сасуоло до 12-ата позиция с актив от 18 точки.