Локо София и ЦСКА 1948 завършиха наравно на “Васил Левски”

Локомотив София и ЦСКА 1948 изиграха много интересен мач от 16-ия кръг на Първа лига, който завърши при резултат 2:2.

На националния стадион “Васил Левски” двата столични клуба създадоха много голови положения пред двете врати, като освен попаденията имаше отменени голове и добри намеси на двамата вратари.

Равенството оставя “железничарите” на 11-ата позиция с актив от 15 точки, докато “червените” са десети със същия актив.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута. Младежкият национал Симеон Петров влезе безумно в краката на Божидар Кацарев и съдията Стоянов веднага отсъди дузпа. Октавио изпълни безпогрешно и даде аванс на Локомиотив София. Само три минути по-късно Георги Русев изравни, след като наказа грешка на противниковата защита.

В продължението на първата част Александър Александров изведе Локомотив отново напред в резултата. Това бе негов мач номер 100 с фланелката на клуба. Александров получи подаване от Раел Лолала и с мощен удар се разписа.

Второто полувреме започна с претенции за дузпа на символичните домакини, след като топката срещна ръката на Крум Стоянов, която бе плътно прилепена до тялото му.

В 58-ата минута Ивайло Чочев стреля директно от свободен удар. Топката се отби от стената и подлъга Александър Любенов, след което спря във вратата за 2:2.