Лудогорец допусна втора загуба през сезона в първенството

Кристиян Кахлина, Лудогорец

Шампионът Лудогорец допусна втората си загуба през сезона в родното първенство. “Орлите” отстъпиха с 0:2 при гостуването си в Бистрица на ЦСКА 1948, след като останаха в намален състав след по-малко от 10 минути футбол.

Още в осмата минута на днешния двубой Оливе Вердон бе изгонен с директен червен картон, защото игра с ръка като последен в защитата на гостите при извеждащо подаване към Георги Русев от столичния тим. Съдията се консултира с ВАР и след това на мига изгони Вердон.

Въпреки численото си преимущество, от ЦСКА 1948 не успяваха да се възползват и да стигнат до гол във вратата на съперника си. Като цяло първото полувреме не изобилстваше от интересни ситуации, а при една от малкото такива Бърнард Текпетей изрита топката в лицето на съдията Георги Драганов, като се наложи медицински екип да влезе и да окаже помощ на рефера.

След само две минути игра във второто полувреме все пак дойде и първото попадение в двубоя. След центриране от корнер на далечна греда топката стигна до Симеон Петров, който я свали към Ивайло Чочев и за него не бе проблем от няколко метра да я прати в мрежата на гостите, макар и с рикошет в защитник в зелено.

Малко след това от Лудогорец искаха дузпа заради игра с ръка на играч в червено, но ВАР отново се намеси, отчитайки, че няма основания да бъде отсъден наказателен удар.

Гостите от Разград определено не бяха на нивото, което се очаква от тях и изпитваха сериозни проблеми в това да създават опасности пред вратата на Даниел Наумов.

Десет минути преди края ЦСКА 1948 стигна и до втори гол, като и при тази ситуация бе намесен Ивайло Чочев. Националът стреля от границата на наказателното поле, Кристиян Кахлина изби, но топката пак попадна в Крум Стоянов, който от своя страна комбинира с Георги Русев и той удвои преднината на своя тим.

Победата е четвърта през сезона за ЦСКА 1948 и тимът излезе от опасната зона поне засега с общо 14 точки. Лудогорец остава на върха с 33 точки и преднина от четири пред втория ЦСКА, който е и с един мач по-малко от разградчани.

В друг мач от деня Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 2:1.