Интер нанесе първа загуба на Наполи в първенството

Логото на Интер

Интер нанесе на Наполи първа загуба през сезона в Серия “А” и ликува с 3:2 след лудо дерби, изиграно пред 60 000 зрители на “Сан Сиро” в Милано”. След днешния резултат вече няма нито един отбор без поражение в петте големи първенства на континента – италианското, английското, германското, френското и испанското.

Грешка в центъра на терена на Николо Барела и отнета топка от Пьотър Желински доведоха до бърза атака на Наполи, която Желински завърши с перфектен завършващ удар от дъгата на наказателното поле за първия гол в мача в 17-ата минута.

Равенството обаче бе възстановено в 25-ата минута, когато Хакан Чалханоглу реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мамаду Кулибали в наказателното поле след удар на Лаутаро Мартинес. Защитникът на южняците получи и жълт картон.

Обратът за “нерадзурите” бе осъществен още преди почивката – в 44-ата минута Иван Перишич вкара втори гол за домакините, след като засече с глава центриране на Чалханоглу, а топката премина голлинията, макар Давид Оспина да я изби – 2:1.

Лаутаро Мартинес нанесе трети удар по амбициите на неаполитанци, след като шутира по земя от границата на наказателното поле за 3:1 в 61-ата минута.

Дрис Мертенс върна надеждата за Наполи десетина минути преди края, когато отне от Един Джеко топката в центъра, а след това с премерен удар от дистанция порази Самир Ханданович за 3:2. С този гол белгиецът стана най-резултатният играч на Наполи в първенството за всички времена.

Гостите се втурнаха напред в заключителните минути, като първо Ханданович отрази удар с глава на Марио Руи, а след това Мертенс пропусна добра възможност, стреляйки над гредата.

Наполи остава начело с 32 точки, колкото има втория Милан, а Интер е трети с 28.