Лион се изкачи на върха във Франция с труден успех

Олимпик Лион е новият лидер във Франция поне за няколко часа, след като победи като гост Брест с 3:2. Победата дойде неочаквано трудно за отбора на треньора Руди Гарсия, тъй като съперникът е типичен средняк и не се намира в най-доброто си състояние. А и Лион поведе с 3:0 до почивката, след което изглеждаше, че резултатът е формалност.

Лукас Пакета откри за гостите, Хусем Оар удвои, а в последните секунди на първото полувреме Мемфис Депай от дузпа направи резултата класически.

Но с голове на Брендан Шардоне и Ървин Кардона, Брест се върна в играта и 15 минути преди края застраши да сътвори грандиозен обрат.

Лион оцеля, победи и е на върха в класирането с 55 точки от 26 изиграни мача. Със същия актив е и вторият Лил, който има с три гола по-лоша голова разлика, но и мач в запас (гостуване на Лориен в неделя). Трети е ПСЖ с 54 т., но също с мач по-малко от Лион (домакинство на четвъртия Монако в неделя, който пък е с 49 т.).

На дъното Дижон е последен с 15 точки, Ним има 18, а Нант е с 22, Лориен с 23 и т.н.