Страхотната серия на Волфсбург продължава, тимът вече е трети

Волфсбург е приятната изненада в Бундеслигата от старта на новата 2021 г., като вече се изкачи на трето място в класирането. В петък вече “вълците” разбиха с лекота Арминия Билефелд като гости с 3:0 и събраха 42 точки, на 7 зад лидера Байерн.

Ренато Щефен вкара два гола а Макс Арнолд добави един, за да е напълно комфортен успехът на Волфсбург. Тимът е в серия от 8 шампионатни мача без загуба – пет победи и три ремита. След загубата от Борусия Дортмунд на 3 януари започна тази поредица, като тя донесе скок от 6 места в Бундеслигата. Още по-впечатляващото е, че отборът на треньора Оливер Гласнер не е допуснал гол във вратата си в последните шест поредни двубоя в Бундеслигата и общо 576 минути.

Байерн води с 49 точки, РБ Лайпциг има 44, Волфсбург е с 42, а четвъртият Айнтрахт е с 39, а днес приема лидера в най-интересния мач за деня.

На дъното е Шалке (9 т.), който пък е домакин на Борусия Дортмунд в рурското дерби днес. Майнц има 14 точки, а Арминия и Херта са с по 18.