Царско село и Ботев се разминаха с головете в София

Царско село - Ботев Пловдив

Царско село и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в атрактивна среща от Първа лига в групата, която определя кой ще играе бараж за евротурнирите.

Двата тима направиха много пропуски, но не успяха да поразят вратите си и така “царете” се отдалечиха от възможността да изпреварят Черно море за седмото място.

Равенството оставя отбора на Антони Здравков на осмата позиция с 36 точки, докато пловдивчани са десети с 25 и със сигурност ще завършат там.

Гостите пропуснаха да открият резултата още в в първата минута след удар на Маркиньос, който от близка дистанция стреля във вратаря Джони Пласид. След това стражът спаси и слаб удар на Атанас Илиев

В 36-ата минута Джонатан Перейра пак беше близо до гола за Ботев, но от 3-4 метра стреля над целта след центриране от ляво.

В края на първото полувреме и домакините създадоха добра възможност. Емануил Манев изведе Андерсон Кордейро в ляво в наказателното поле, но бразилецът стреля право във вратаря Янко Георгиев.

В средата на втората част Реда Рабей получи в ляво в наказателното поле и шутира край Пласид, но Луис Педро изби пред голлинията.

Царско село имаше повечето шансове през втората част, но Янко Георгиев направи няколко хубави спасявания.