Надал бе на косъм от отпадане, но с Джокович се класираха на четвъртфиналите

Рафаел Надал

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим след драматична победа с 2:1 сета над Денис Шаповалов – 3:6, 6:4, 7:6(3).

Двубоят бе много интересен и продължи цели 3 часа и 30 минути, като испанецът направи впечатляващ обрат, преди който изоставаше със сет и 0:3 гейма. Освен това и спаси мачбол на канадския си съперник.

Рафа продължава да не играе най-добрия си тенис напоследък, но отново показва характера, който го направи такъв голям шампион.

Достигна до четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Александър Зверев или Кей Нишикори.

Далеч по-лесно в осминафиналите се справи Новак Джокович, който победи Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 6:1.

Фокина, който отстрани нашия Григор Димитров в първи кръг, не успя да се противопостави на световния №1, макар че спаси цели пет мачбола в края на срещата.

За Джокович предстои мач със Стефанос Циципас. Това стана факт, след като шампионът от Монте Карло победи Матео Беретини със 7:6(3), 6:2.

За четвъртфиналите се класира и американският гигант Райли Опелка, който победи руснака Аслан Карацев с 7:6(6), 6:4.