Реал Мадрид се събуди с разгром и ще гони титлата до последно

Реал Мадрид разби като гост Гранада с 4:1 и показа, че няма да се откаже в преследването на титлата в Испания. Актуалните шампиони поведоха с 2:0 до почивката, след като Лука Модрич откри, а Родриго удвои в добавеното време на първото полувреме.

Десетият Гранада, който реално доиграва сезона без напрежение, намали с гол на 39-годишния Хорхе Молина в 71-вата минута и създаде нервни моменти за гранда. Реал обаче натисна газта отново, Одриосола вкара в 75-ата минута, а Карим Бензема само 80 секунди по-късно направи резултата 1:4.

С победата Реал е втори със 78 т., на две зад лидера Атлетико. Тимът на Зинедин Зидан знае, че трябва да спечели последните си два мача и при дори един провал с реми на Атлети, ще е шампион. При равни точки преките двубои влизат в сила, а там предимството е за Реал.

На лидера остават срещи с Осасуна у дома в неделя и Валядолид навън на 23 май. Реал ще играе срещу Атлетик в Билбао в неделя и ще приеме Виляреал на 23 май.

На теория в играта още е и Барселона, макар да е ясно, че със 76 т. каталунците трябва да се надяват на чудо. Севиля събра 74 т. и е твърдо четвърти.