Челси разби Лестър и се утвърди на върха в класирането (резултати)

Челси

Челси постигна една от най-убедителните си победи от началото на сезона – 3:0 при гостуването си на Лестър в началото на 12-ия кръг от Висшата лига.

“Сините” от Лондон разбиха своя съперник и ще продължат да са лидери в таблицата, като вече имат 29 точки – с шест повече спрямо основните преследвачи Манчестър Сити и Уест Хям.

Лестър продължава с неубедителните игри през този сезон и е на 12-о място с 15 точки. Това беше пети пореден мач без успех за отбора на Брендън Роджърс във всички турнири.

Челси, който постигна четвърта поредна победа като гост без да допусне гол, поведе още в 14-ата минута. Антонио Рюдигер бе точен с глава след центриране от корнер.

В 28-ата минута резултатът стана 2:0 след страхотно изпълнение на Нголо Канте от дистанция, което не остави шанс на Каспър Шмайхел.

В 71-ата минута Кристиан Пулишич направи резултата 3:0, когато получи много добър пас от Хаким Зиех и вкара от близка дистанция. Това беше поредна колективна грешка в отбраната на “лисиците” в мача.

В края му се стигна и до четвърти гол за лондончани, но попадението на Рийс Джеймс бе отменено заради засада.