ЦСКА измъкна победата срещу Арда след обрат (резултати)

ЦСКА - Берое

ЦСКА победи Арда с 2:1 на “Българска армия” в динамичен мач от 15-ия кръг на Първа лига.

“Червените” на Стойчо Младенов трябваше да правят обрат, след като се оказаха изоставащи в началото на мача заради гол на Милен Желев. През втората част попадение на Жорди Кайседо и Брадли Мазику обърнаха статуквото и донесоха успеха на домакините.

Той ги оставя на втората позиция в таблицата с 26 точки, на девет зад лидера Лудогорец и с изигран мач по-малко. Арда прекъсна серията си от четири мача без загуба, но отново показа, че е един от най-добре играещите отбори в елита ни в момента. Това им отрежда седмо място със 17-точков актив.

Арда поведе в резултата още във втората минута, когато след центриране от корнер топката бе отклонена на близката греда и стигна до Милен Желев на далечната, за да може бившият играч на Берое да вкара от близка дистанция.

В 53-ата минута ЦСКА изравни. Георги Йомов центрира от корнер и Кайседо непокрит засече с глава за 1:1.

Така се стигна до 79-ата минута, в която ЦСКА стигна до пълния обрат. Брадли Мазику донесе дълго търсения гол след многоходова комбинация и удар от малък ъгъл.