Челси, Евертън и Лестър с победи в първия кръг

Челси

Челси постигна убедителна победа с 3:0 над Кристъл Палас в лондонското дерби от първия кръг на Висшата лига.

“Сините” зарадваха многобройните си фенове на “Стамфорд Бридж” с много силно представяне и вгорчиха дебюта на новия наставник на “орлите” Патрик Виейра.

Попаденията за домакините реализираха Маркос Алонсо, Кристиан Пулишич и младият Трева Чалоба. Това беше осма поредна победа за “сините” в това съперничество и Палас продължава да е един от любимите му съперници.

В 26-ата минута превъзходството на Челси даде резултат. Маркос Алонсо се разписа от пряк свободен удар, като при изпълнението му вратарят Гуаита изобщо не помръдна – 1:0.

В 40-ата минута резултатът стана 2:0. Този път автор на попадението бе Кристиян Пулишич. Той се възползва от двойно подаване между Сесар Азпиликуета и Мейсън Маунт и остро центриране на англичанина.

В 58-ата минута Челси вкара най-красивия си гол за деня и той дойде от крака на младия Трева Чалоба, който дебютира във Висшата лига и реализира със страхотен шут от дистанция – 3:0.