Манчестър Юнайтед започна сезона с убедителна победа над Лийдс

Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед трудно можеше да се надява на по-убедителен старт на сезона във Висшата лига. Пред пълните трибуни на “Олд Трафорд” червените дяволи разбиха историческия си съперник Лийдс с 5:1, за да зарадват своите фенове.

Така Юнайтед повтори звучния си триумф над Лийдс от миналия сезон, когато на същия стадион го победи с 6:2. Сега основни финовници за победата бяха Бруно Фернандеш, който вкара хеттрик и Пол Погба, който впечатли с цели четири асистенции. Точни бяха още Мейсън Грийнууд и Фред, а за гостите Люк Ейлинг вкара красив гол.

Непосредствено преди двубоя централният защитник Рафаел Варан бе представен като ново попълнение на домакините, а Джейдън Санчо игра в последните 15 минути и направи своя официален дебют.

Точно след 30 минути футбол домакинските фенове бяха зарадвани. Страхотна комбинация между Скот Мактомини, Пол Погба и Бруно Фернандеш завърши с точен удар на португалеца. Асистенцията на французина бе много впечатляваща.

В самото начало на втората част Лийдс избухна с красиво попадение на свой ред. Люк Ейлинг вкара със страхотен шут от дистанция, с който не остави никакъв шанс на Давид Де Хея – 1:1.

“Червените дяволи” обаче отговориха мигновено в 52-ата минута. Пол Погба пусна втората си асистенция в мача, извеждайки Грийнууд. Той изпревари Паскал Струйг и от малък ъгъл прати топката в левия ъгъл на Мелие – 2:1.

Две минуъи по-късно резултатът вече бе 3:1. Погба направи третата си асистенция, а втор на попадението бе отново Бруно Фернандеш. Технологията на гол линията помогна на съдията, тъй като Ейлинг изби топката точно, след като тя влезе с цялата си обиколка.

В 60-ата минута Фернандеш оформи своя хеттрик. Той се възползва от извеждащ пас на Виктор Линдельов и със силен изстрел вкара за 4:1. Останаха съмнения за засада, но ВАР потвърди попадението.

В 68-ата минута резултатът вече стана 5:1. Пол Погба получи на фланга и даде четвъртата си асистенция с остро подаване към Фред, който с едно докосване реализира.