Славия победи Берое в София

Славия - Берое

Славия постигна победа с 3:2 над Берое в Овча Купел в среща от четвъртия кръг на българския футболен шампионат.

Така хората на Златомир Загорчич прекъснаха серия без победа над днешния си съперник на този стадион. За последно “белите” бяха побеждавали заралии в София през 2012-а.

Берое може да съжалява, че не си тръгна поне с точка от мача, тъй акто направи непростими пропуски в рамките на двете полувреме. Освен това водеше в резултата с 1:0 и с 2:1, но допусна обрат през втората част. Поражението поставя старозагорци на шестата позиция с актив от 6 точки, а Славия се изкачи до третото място със седем.

Берое успя да открие резултата още в шестата минута. Абубакар Тунгара пусна перфектен извеждащ пас към Кукула, който с прецизен удар по земя преодоля Светослав Вуцов.

В следващата атака на самият Вуцов едва не връчи собственоръчно втори гол на съперника. Той успя да поправи своя ужасяваща грешка, парирайки удар на Кукула от близка дистанция.

В 36-ата минута Славия получи правото да изпълни дузпа. Съдията Станислав Тодоров си помогна с ВАР, за да отсъди нарушение на Омар Сако срещу Тони Тасев. Самият Тасев стреля от бялата точка и бе точен за 1:1.

До края на полувремето Славия продължи да е по-активен в атака и отправи няколко неточни удари, от които най-опасен бе този на Калоян Кръстев.

В 48-ата минута Берое вкара второ попадение. Симеон Мечев центрира от фаул и от малък ъгъл резервата Омар Камара засече топката и я прати в далечния ъгъл за 2:1.

Две минути по-късно Берое по чудо не вкара трети гол. В контраатака и ситуация четирима срещу вратаря Светослав Вуцов спаси удар на Кукула. Играчите в зелено можеше да отиграят по всевъзможен друг начин и да отбележат.

В 58-ата минута резервата Радослав Кирилов вкара много красиво попадение за 2:2. Той получи в наказателното поле, финтира Стив Фуртадо и с фалцов удар матира Бакер.

В 72-ата минута Славия за първи път в мача поведе в резултата, след като Калоян Кръстев се възползва от остър пас на Кирилов и от непосредствена близост реализира за 3:2.