Защитник донесе златни точки на Интер и скудетото е близо

С гол на Матео Дармиан в 76-ата минута Интер взе ключови три точки с 1:0 срещу Верона на свой терен. Победата дава комфортен аванс от 11 пункта на лидера пред втория Аталанта, и то само 5 кръга преди края на сезона. Реално титлата вече е в ръцете на “синьо-черните”, които я чакат от 11 години.

Защитникът Дармиан става герой за втори път, след като преди 15 дни донесе успеха и на терена на Каляри. Това са 4 точки допълнително, осигурени от неговите голове.

Аталанта разби Болоня с 5:0, а за гостите на терена 90 минути бе Валентин Антов. Българският национал изигра едва втория си мач в Серия А като титуляр.

Дженоа – Специя 2:0.

Интер води със 79 точки, Аталанта има 68, а Милан е с 66, но и с мач по-малко. Толкова има и четвъртият Ювентус, а Наполи е с 63, но също е с един двубой по-малко.

На дъното Кротоне е с 18, Парма с 20, а Беневенто, Каляри и Торино имат по 31.