Атлетико загуби и разпали битка за титлата в Испания с 4 отбора

Атлетико Мадрид загуби с 1:2 гостуването си в Билбао на местния Атлетик и завърза на моряшки възел битката за титлата в Испания. Отборът на Диего Симеоне допусна първото попадение още в осмата минута чрез Беренгер, изравни с гол на Стеван Савич, но четири минути преди края Иниго Мартинес донесе успеха на баските.

Така от аванса на Атлетико на върха, който бе 10 точки само преди два месеца, не остана нищо. Сега тимът на Симеоне има 73 т., Реал и Барселона са с по 71, а Севиля е със 70. Но Барса има и мач по-малко, като при победа над Гранада в четвъртък ще е първи в класирането. А като цяло воланът вече е в ръцете на Меси и компания – те знаят, че с шест победи в последните шест мача със сигурност са шампиони.