Велик обрат остави Лил на върха във Франция

Лил направи страхотен обрат от 0:2 до 3:2 като гост на Лион и остана на първо място във френската Лига 1. Резултатът бе ключов не само за лидера, но и за домакините, които реално остават извън битката за титлата. А победа ги изстрелваше само на точка от върха в класирането.

Лион поведе с 2:0 с попадение на Ислам Слимани и автогол на Жозе Фонте, но в последната минута на първото полувреме Бурак Йълмаз върна Лил в мача. После Йонатан Давид изравни, а пет минути преди края пак турският ветеран Бурак вкара за 3:2.

Така Лил е първи със 73 точки, ПСЖ има 72, а Монако е трети със 71. Лион остава с 67 и ще му е трудно да догони лидера при оставащи четири кръга.

Монако също се закрепи в играта с късен гол – Висам бен Йедер вкара 11 минути преди края на гостуването в Анже, за да донесе 1:0. Това бе 18-то шампионатно попадение за френския нападател през сезона. Пред него в листата на реализаторите е само Килиан Мбапе с 25 гола.