Защитник донесе победата на Реал Мадрид срещу последния

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 като гост на последния в испанската Ла Лига Уеска в 21-ия кръг.

Необичаен герой донесе успеха на “белия балет” – централният защитник Рафаел Варан вкара двете попадения, второто от които късно в 84-ата минута.

С успеха си отборът на Зинедин Зидан събра 43 точки и се приближи на седем от убедителния лидер Атлетико. “Дюшекчиите” обаче са с два изиграни мача по-малко.

Уеска започна много силно двубоя и отправи три удара в откриващите минути. Реал отввърна с далечен шут на Бензема, който беше спасен.

В 46-ата минута Уеска нацели горната греда след удар на Микел Рико. В следващата атака домакините откриха резултата със страхотно изпълнение на Хави Галан от границата на наказателното поле.

В 55-ата минута Реал изравни. Бензема стреля от пряк свободен удар и топката срещна гредата, летя високо над вратата и при връщането й най-съобразителен бе Рафаел Варан, който отклони за 1:1.

Чак след попадението си гостите заиграха по-добре. Карим Бензема отправи два силни удара, които бяха спасени. Уеска продължи да е много опасен отбор на контраатаки.

Все пак в 84-ата минута Варан донесе победата на своите с втория си гол. Той вкара от добавка, след като преди това вратарят спаси удар на Каземиро с глава.