Евертън отне точки от Манчестър Юнайтед в последните секунди на луд мач

Манчестър Юнайтед и Евертън направиха голям мач за завършек на съботния ден в английската Висша лига – 3:3. Гостите изравниха в петата минута на времето, добавено след 90-те, като преди това наваксаха изоставане и от 0:2.

Единсон Кавани и Бруно Фернандес дадоха солидна преднина на Юнайтед преди почивката и изглеждаше, че домакините ще почетат подобаващо годишнината от самолетната катастрофа с отбора на Мат Бъзби от 1958 г., случила се точно на 6 февруари. Преди мача двата тима сведоха глави за минута мълчания в памет на загиналите 23-ма души в инцидента, сред които осем играчи на “червените дяволи”.

Но след паузата Абдулай Докоре и Хамес Родригес направиха набързо 2:2 и Евертън усети, че дори може да стигне до обрат. Точно тогава обаче Скот Мактомини вкара с глава и Юнайтед пак поведе. За да дойде 95-ата минута и Доминик Калвърт Люин да изравни за 3:3 в едно от големите зрелища на сезона.

Така на върха остава Манчестър Сити (47 точки от 21 играни мача), който днес гостува на шампиона Ливърпул. Втори е Юнайтед (45 т. от 23 мача), трети Лестър (42 от 22), а “червените” на Юрген Клоп са четвърти с 40 точки от 22 двубоя.

На дъното Фулъм е с 15 точки, Уест Бромич има 12, а Шефийлд Юнайтед е с 11. Най-близкият до трите тима в зоната на изпадащите отбор е Бърнли (23 т.)