Ювентус пак отпадна рано от Шампионската лига след 120-минутна драма

Ювентус е извън играта в Шампионската лига твърде рано за амбициите на гранда – още на осминафинал, след като стигна само до 3:2 у дома срещу Порто. В редовното време резултатът бе 2:1, което изравни общия баланс след 1:2 в Португалия преди две седмици. В продълженията на драмата в Торино обаче отборите си размениха по още едно попадение и с голове на чужд терен напред продължава Порто.

Гостите поведоха от дузпа чрез Серджио Оливейра в 19-ата минута, като решението бе доста дискусионно. Ювентус изравни с гол на Федерико Киеза в 49-ата минута, а пет по-късно Тареми бе изгонен и Порто остана с 10 души в тежкия мач.

Киеза вкара второто си попадение в 63-ата минута и Юве натисна в търсене на победен трети гол. Но не стигна до него и португалците вкараха реванша в продължения.

Там отново отбеляза Оливейра – в 115-ата минута, и на домакините вече им трябваха две попадения. Стигнаха само до едно, вкара го Адриен Рабио три минути преди края.

Така за втора поредна година Юве отпада рано от турнира, който опитва да спечели за първи път от 26 сезона. Дори привличането на Кристиано Роналдо засега не дава резултат в преследването на тази цел.