ПСЖ удържа Барселона и е на четвъртфинал в Шампионската лига

Пари Сен Жермен е четвъртфиналист в Шампионската лига след 1:1 в реванша срещу Барселона и общ резултат 5:2. Френският шампион удържа натиска на гостите, които смело се хвърлиха да обръщат наглед невъзможния за преодоляване пасив от 1:4 след първия мач.

ПСЖ поведе от дузпа чрез Килиан Мбапе в средата на първото полувреме, но Лионел Меси изравни с фантастичен гол, а в края на тази първа част имаше идеална възможност да даде аванс на Барса в реванша и да доближи тима си до обрат. Но пропусна дузпа.

Каталунците отново натискаха след почивката, имаха общо 21 удара, от които 10 точни в рамката на вратата на ПСЖ, уцелиха и греда. Но така и не стигнаха до повече голове.

Така френският отбор е четвъртфиналист и чака жребия на 19 март, за да разбере следващия си съперник. ПСЖ стигна до финала през миналия сезон, а там загуби от Байерн с 0:1.