Борусия е на четвъртфинал след ново шоу на Ерлинг Холанд

Борусия Дортмунд е на четвъртфинал в Шампионската лига след 2:2 в реванша на свой терен срещу Севиля. Общият резултат в двата мача е 5:4 за германския отбор, който спечели с 3:2 навън.

Холанд вкара два пъти в 35-ата и 54-ата минута, като даде надежден аванс на Борусия. Но Юсеф ел Насири намали в 67-мата, а в добавеното време пак той изравни – 2:2. Но Севиля нямаше сили, а и минути за повече.

“Бяхме по-добри и не биваше да отпадаме”, гневен бе треньорът на гостите Хулен Лопетеги. С оглед на създадените положения в двата мача, тази негова реакция е разбираема.

Така Борусия чака жребия за четвъртфиналите, който ще е следващата седмица. Още три германски отбора още са в турнира, като Байерн е сигурен за следващата фаза след 4:1 като гост над Лацио в първия мач, а РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах са по-скоро пред отпадане срещу английските Ливърпул (0:2) и Манчестър Сити (0:3).

Холанд пък продължава със сензационното си представяне. Само на 20 години, норвежецът вече има 20 гола в Шампионската лига.