Юве драматично взе голямото дерби на Италия, а Рома е господар на Рим

Ювентус победи след голяма драма Интер с 3:2 в Дерби д`Италия, както е наричан мачът между тези отбори на Апенините. Гол от дузпа на Хуан Куадрадо в 88-ата минута донесе успеха, който може да се окаже златен в преследването на място в топ 4 и Шампионската лига.

Кристиано Роналдо изведе напред Юве в 24-ата минута, след като стреля от дузпа, Самир Ханданович спаси удара му, но португалецът довкара топката.

Но автогол на Джорджо Киелини 8 минути преди края пак върна равенството и Интер, който отдавна е коронясан като шампион, бе на път да нанесе голям удар на големия съперник.

Тогава дойде и най-спорният момент – изключително съмнителна дузпа бе отсъдена за докосване на краката на Иван Перишич от гостите и Куадрадо, а самият колумбиец вкара за 3:2.

С победата Юве е на безценното четвърто място със 75 точки, а Наполи е със 73, но и мач по-малко. В неделя неаполитанците гостуват на Фиорентина и могат отново да изпреварят “старата госпожа”. След този кръг остава само още един.

В късния мач Рома победи Лацио и спечели римското дерби с 2:0, а головете вкараха Хенрик Мхитарян и Педро. Успехът оставя “вълците” на седмо място, а съперникът е шести.

Може да има драми и за изпадане, където Парма и Кротоне отдавна са потънали, а с 31 точки Беневенто има нужда от чудо да се спаси. Торино е с 35, като трябва да загуби и двата си оставащи двубоя, а Беневенто да спечели своите. Малкият детайл тук е, че Торино приема точно Беневенто в последния кръг и това може да се окаже финал за спасение.