Джокович се добра до големия финал с два мача за ден

Новак Джокович ще защитава титлата си на Откритото първенство на Италия. Световният №1 и водач в основната схема спечели втория си мач за деня, отстранявайки в полуфиналите в Рим Лоренцо Сонего от Италия след 6:3, 6:7(5) и 6:2 за близо три часа игра.

Това на практика бе втори мач за деня за Ноле на турнира от сериите “Мастърс”, след като по-рано днес той доигра вчерашния си четвъртфинал със Стефанос Циципас, който бе прекъснат заради дъжд в петък вечерта.

Ноле проби в четвъртия гейм на първия сет, а след това за него не бе проблем да затвори в своя полза с 6:3.

Сонего създаде доста главоболия на Джокович във втория сет, в който и двамата тенисисти печелеха свите сервис геймове преди Новак да пробие при 5:5. В следващия гейм той пропусна два мачбола, а след това италианецът спечели с тайбрек и изравни.

Два пробива бяха напълно достатъчни на Джокера в третия сет, който завърши 6:2.

В другия полуфинал Рафаел Надал си свърши работата срещу Райли Опелка (САЩ) в два сета – 6:4, 6:4.