Лестър най-после вдигна най-стария трофей във футбола след 4 загубени финала

Лестър Сити е новият носител на Купата на Футболната асоциация на Англия, който е най-старият турнир по футбол в света.

“Лисиците” победиха на финала Челси с 1:0, а попадението бе достойно да спечели всеки мач и приз на планетата. Юри Тилеманс простреля вратата от 25 метра в 63-ата минута и не остави шансове на стража на съперника Кепа.

Лестър оцеля в драматични последни минути, когато два пъти вратарят Каспер Шмайхел извади страхотни положения и удари отблизо. А в 90-ата минута топката влезе във вратата за ужас на Шмайхел и съотборниците му, но се намеси системата ВАР и голът бе отменен заради засада, която остава изключително тънка и спорна.

Така Лестър за първи път в своята история печели легендарната Купа на ФА. А клубът е бил на още четири финала, като е загубил във всеки от тях.

Куриозно, във вторник двата отбора отново се срещат в много важен мач, но от първенството на Висшата лига.

Там Лестър е трети, а Челси – четвърти, но местата им в топ 4 са застрашени и поражение в този сблъсък може да извади единия от квотите за Шампионската лига.