Везенков отново вкара най-много, но Олимпиакос не спечели в Мадрид

Александър Везенков изигра поредния си много силен мач за Олимпиакос в баскетболната Евролига.

Българската звезда отбеляза 16 точки, но неговият Олимпиакос загуби с 67:75 в мач от Евролигата.

Везенков бе най-резултатен за своя тим, както и вторият най-резултатен състезател на игрището след Тома Юртел от състава на домакините.

Към 16-те си точки, Везенков добави и шест борби, но не записа нито една асистенция.

С успеха Реал остава на първата позиция в Евролигата с 19 победи и три поражения, докато Олимпиакос все още е на шесто място и в зоната на плейофите, но ще трябва да се потруди, за да остане там и след края на редовната часат от сезона в Евролигата.

Днешният мач бе изключително интригуващ, като гърците започнаха много по-силно и на почивката водеха с 38:24 в резултата.

Реал обаче се събуди през третата четвърт, която спечели с 26:13, за да влезе с изоставане от само една точка в най-интересната последна част на мача.

В нея видяхме страхотна битка, дори и избития зъб на Венсан Поаре. Зъбът му остана на паркета, а неговият съотборник Гершон Ябуселе го вдигна и ходеше с него по съдията, показвайки му го и искайки неспортсменско нарушение за противника, каквото и бе отсъдено.

Решителни в тази последна част се оказаха заключителните две минути, в които двата тима влязоха с 65:65, но Реал вкара осем точки благодарение на две тройки и един кош на Таварес, а с това до голяма степен се реши и мачът, който в крайна сметка завърши при резултат 75:67 в полза на Кралете.