Марица взе два гейма, но отново загуби в Шампионска лига

Марица Пловдив

Марица отново загуби в Шампионската лига – 2:3 гейма от френския Безие в Пловдив, след като се бори за всяка точка в голяма драма. Срещата завърши 27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 12:15, а с това българският първенец записа пето поражение от пет двубоя в групата си в най-силния европейски турнир.

Надеждите бяха, че точно в този мач може да дойде първата победа в групата, но… не се случи. Марица категорично не бе далеч да го стори, но изпусна психологически момент след спечеления убедително четвърти гейм. Все пак стигна до първа точка, защото двата гейма дават именно това на българките. До този момент те бяха спечелили общо една част в предишните си четири мача.

Този тим не спира да изумява с доминацията си у нас – вече 7 години той е непобеден в какъвто и да е двубой в България! Но на европейската сцена нещата са различни.