Уест Хям нанесе първата загуба на Ливърпул във Висшата лига (резултати)

Алисон, Ливърпул

Уест Хям победи Ливърпул на Олимпийския стадион в Лондон с 3:2 във фантастичен мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци допуснаха първата си загуба през сезона срещу намиращия се в страхотна форма отбор на Дейвид Мойс. “Чуковете” изпревариха своя съперник в класирането и вече са трети с 23 точки, с една повече от тима на Юрген Клоп.

Мачът беше една симбиоза между красиви отигравания на терена и чудесна атмосфера по трибуните, в която домакинските фенове имаше за какво да празнуват.

Уест Хям поведе още в четвъртата минута след технично центриране от корнер и грешка на вратаря Алисон, при който мърсисайдци имаха претенции за нарушение срещу него. В крайна сметка попадението бе записано като негов автогол.

Ливърпул подобри представянето си в края на полувремето и стигна до изравнителен гол с фантастично изпълнение на пряк свободен удар от Трент-Александър Арнолд в 41-ата минута.

“Чуковете” обаче изригнаха през втората част. Първо в 67-ата минута Пабло Форналс завърши перфектна контраатака, реализирайки сам срещу вратаря.

Седем минути по-късно резултатът стана 3:1 след ново центриране от корнер. При него на далечната греда Курт Зома засече топката и зарадва феновете по трибуните.

В 83-ата минута Ливърпул се върна в мача. Джордан Хендерсън подаде към Александър-Арнолд и се получи риикошет, при който топката стигна до Дивок Ориги. Той се обърна прекрасно и стреля с левия крак за 2:3.

До края на мача мърсисайдци натиснаха, но не успяха да предотвратят първото си поражение при гостуване на Уест Хям от 2016-а.