Реал се върна на върха след минимален успех

Реал Мадрид

Реал (Мадрид) поне временно се завърна на върха в Испания след успех в градско дерби.

Кралския клуб победи с 2:1 Райо Валекано, като с 27 точки в актива си, излязоха на първото място преди днес двубоя си да изиграе Реал Сосиедад.

Скромният Райо Валексано от мадридския квартал Вайекас за пореден път през сезона изигра силен мач и даде сериозен отпор на Реал, но все пак не намери сили да открадне нещо от “Бернабеу” за втори пореден път.

Реал до голяма степен реши мача с много силната си първа част, в която още в 14-ата минута Тони Кроос успя да открие.

Първоначално голът бе отменен заради задада на Асенсио, който асистира за гола, но преглеждането с ВАР показа, че испанското крило на домакините е в редовна позиция.

До края на полувремето гол вкара и Карим Бензема, който получи чудесен пас от Алаба и на празна врата нямаше как да пропусне.

През втората част Реал не бе толкова убедителен, а в 76-ата минута Райо върна един гол чрез обичайния заподозрян – Радамел Фалкао.

До края гостите опитаха да стигнат до изненадващата точка, но Реал удържа преднината си.