Лудогорец победи Локомотив с автогол в края

Кристиян Кахлина, Лудогорец

Лудогорец постигна много драматична победа с 1:0 при домакинството си на Локомотив Пловдив в едно от дербитата на 14-ия кръг в Първа лига.

Разградчани стигнаха до седмата си поредна победа в шампионата, след като Пиерос Сотириу изпусна дузпа за тях, но в самия край на мача французинът Кристиан Гомис си вкара автогол.

Така Лудогорец събра актив от 33 точки и продължава да води с осем на втория Ботев Пловдив, но е и с два изиграни мача по-малко. Локомотив прекъсна серията си без загуба и е осми със 17 точки.

Втората част стартира отлично за Лудогорец. След час игра бе отсъдена дузпа за домакините. Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей, който пробиваше отдясно и след преглед на ситуацията с ВАР Драгомир Драганов потвърди решението си. Пиерос Сотириу се нагърби с изпълнението, но неговият изстрел срещна двата странични стълба на вратата на Лукас Рейдър, а при добавката кипърецът стреля високо над напречната греда.

В самия край на мача съдията даде нова дузпа за домакините, след като Гомис влезе остро на Чибота, но след справка с ВАР промени решението си.

В последната минута от редовното време Бернард Текпетей отправи прострелно центриране, а Гомис засече топката в собствената си мрежа.

В шестата минута на добавеното време Мартин Паскалев получи и втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена.