Уелс изненада Турция и вече гледа към елиминациите

Швейцария - Уелс

Уелс направи решителна крачка към елиминациите на Евро 2020 с победа над Турция с 2:0 в Баку.

Аарън Рамзи вкара в края на първото полувреме, а Конър Робъртс – в края на второто, а отборът им трябваше да спечели много по-убедително с оглед на превъзходството си и куп изпуснати отлични положения.

Бронзовите медалисти от миналото Европейско първенство обаче бързо ще забравят разочарованието от пропуските, след като вече имат 4 точки от първите два мача. Те спряха фаворизирания тим на Швейцария в първия си двубой в група А, сега победиха и Турция, срещу която също стартираха от позиция на аутсайдер.

Реално, вече няма какво да спре “драконите” от класиране за елиминациите, защото те със сигурност ще са най-малко трети, а четирите им точки дори при загуба от Италия в последния дуел, би следвало да са достатъчни за осминафинал.

Четирите най-добри трети тима от шестте групи също продължават.

Коравите типове от Уелс излязоха на стадиона в Баку срещу 11 съперници на терена и 30 000 по трибуните. Цялата местна публика мощно подкрепи турците и усещането бе като за домакински мач на южните ни съседи.

И въпреки това, още от първите минути, очевидно кой беше по-добрият тим на терена. И това не бе Турция.

Аарън Рамзи изпусна още в петата минута да открие след страхотен пас на Гарет Бейл. После отново той не вкара от още по-чиста позиция, пак след пас на лидера на тима с номер 11. И двете ситуации бяха направо лесни за класата на халфа на Ювентус.

Той обаче не сбърка в третия опит. Отново изведен по брилянтен начин от Бейл, Рамзи пусна технично топката под великолепния иначе вратар Югурчан Чакър, който направи страхотен мач.

Второто полувреме започна емоционално – подкрепяни от рева по трибуните, турците тръгнаха напред, изправени пред втора поредна загуба. Но вместо положенията да са за тях, пак Уелс изпускаше.

През втората част положения имаше и в актива на Турция, а в същото време на контраатаки Джеймс, Бейл и резервата Хари Уилсън изпуснаха невероятни положения за 2:0. Логичното все пак стана дълбоко в добавеното време, когато Бейл се разходи елегантно сред защитата и подаде на Робъртс за второто попадение.

С 4 точки и +2 голова разлика, Уелс вече мисли за осминафиналите.