Отличната Италия с нова класика на Евро 2020

Италия победи с 3:0 Швейцария и е на осминафинал на Евро 2020 след изиграването само на два кръга от мачовете в група А. Два гола вкара Мануел Локатели, а в края Чиро Имобиле отбеляза за класиката, която е втора поред на първенството.

Преди дни в мача на откриването 0:3 в Рим отнесе и Турция.

Италианците отново играха вдъхновено в атака, с огромна амбиция на контраатака и като професори в отбрана, което пък най-малко трябва да ни изненадва.

Отборът на Роберто Манчини влезе в турнира малко встрани от прожекторите, осветили големите фаворити за титлата. Но след серия от 27 мача без загуба, продължила близо 3 години, ясно бе, че потенциалът в този тим е огромен. Сега вече говорим за 29 двубоя без поражение, а поредните победи са 10.

Италия тръгна отново с огромен хъс, както бе и срещу турците.

И бързо стигна до гол, но попадението на Джорджо Киелини в 18-ата минута бе отменено след намеса на системата ВАР. Ветеранът си бе помогнал с ръка в единоборството, преди да вкара отблизо. Това не бе краят на лошата вечер за опитния 35-годишен бранител на Ювентус, който излезе от игра в 25-ата минута с травма, заменен от Франческо Ачерби.

Само 60 секунди по-късно Италия поведе.

Доменико Берарди проби отдясно мощно и подаде супер пас на налитащия от втора линия халф Локатели, който лесно вкара пред опразнената врата.

Локатели заби втория гол в 52-рата минута с шут от 25 метра с левачката, пратил топката в долния ъгъл. И това вече сякаш бе сигнал, че швейцарците слагат оръжие, а италианците и стадион “Олимпико” започват да се забавляват.

Чиро Имобиле два пъти пропусна от чисти позиции да вкара третото попадение, но в края все пак си свърши работата – отбеляза с далечен шут в 89-ата минута и Рим съвсем се размечта.