Русия остана в играта с минимална победа над Финландия

Русия

Русия победи Финландия с 1:0 в среща от втория кръг на груповата фаза на Европейското първенство по футбол.

Така “Сборная” изравни своя съперник в класирането, като двата отбора заедно с Белгия имат по три точки. В четвъртък е мачът на “червените дяволи” срещу Дания, които остават без точка.

Финландия отново игра дефанзивно, но бе опасен в така и дори вкара попадение още в третата минута. Йоел Похянпало засече с глава центриране на Юка Райтала и бе точен, но попадението му бе отменено с ВАР заради тънка засада.

Моментът за Русия дойде в продължението на първата част, когато Алексей Миранчук между няколко бранители отправи страхотен изстрел в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

През втората част Финландия взе инициативата, но не успя да създаде достатъчно в атака.