Убедителен Локомотив (Пд) се утвърди на второто място

Локомотив (Пд) спечели домакинско 2:0 срещу Царско село и се утвърди на второто място в класирането на Първа лига. “Черно-белите” напълно надиграха противника и поведоха с гол на Георги Минчев в 23-ата минута. Тогава националът Момчил Цветанов проби отляво и подаде топката на празна врата за деветката, който наказа бившия си отбор.

Само невероятни пропуски на Димитър Илиев, Кристиан Илич и Минчев лишиха Локо от повече попадения, а в средата на второто полувреме домакините можеха да платят скъпо – Стефан Христов от Царско можеше да отбележи от 2-3 метра, но също не сполучи.

В 73-ата минута пак Минчев довърши бившите си съотборници с втори гол и донесе победата на Локомотив.

С успеха тимът на треньора Александър Тунчев е втори с 46 точки, с три повече от третия ЦСКА и на 6 зад лидера Лудогорец, но с един изигран мач повече от двата конкурента.