Драма във Враца, изпусната дузпа струва скъпо на местния Ботев

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:1 като гост и го хвърли в най-дълбоките води на битката за спасение. Драмата бе голяма, имаше два отменени гола, изпусната дузпа и обрат.

В 12-ата минута гостите вкараха чрез Маркиньос, но грешно бе вдигнат флаг за засада и попадението бе отменено. В 23-ата минута поведе врачанският Ботев, като вкара ветеранът Валери Домовчийски. Само две минути по-късно обаче Джонатан израви за отбора от Пловдив.

В 73-ата минута реферът Иво Андреев даде дузпа за домакините, но Петър Атанасов пропусна, кано ударът му бе спасен от вратаря на гостите Георги Аргилашки. Победното попадение за пловдивския Ботев вкара четири минути по-късно Мите Цикарски.

За да е пълна драмата, в 90-ата минута домакините изравниха с гол на Самир Аяс, но той бе отменен – пак неправилно, за засада.

Така Ботев (Пд) е вече шест мача без загуба и се стабилиризира на десетата позиция с 24 т. Това е първа победа на отбора за целия сезон като гост в първенството. Продължава обаче кошмарът на Ботев (Враца) с 11 загуби от последните 12 мача и шесто поредно поражение на свой терен. Тимът остава предпоследен с 18 точки, само с една повече от Етър.