Тотнъм взе първа победа с Антонио Конте начело

Тотнъм

Антонио Конте спечели първата си победа в Премиър лийг начело на Тотнъм, след като Спърс обърнаха Лийдс у дома, за да спечелят с 2:1. Те показаха и доста по-различна игра през двете полувремена, като до почивката така и не успяха да отправят удар към вратата на гостите, а за капак на всичко получиха гол в самия край на частта.

Даниел Джеймс откри в 44-ата минута, когато се възползва от хубаво центриране на Джак Харисън, извеждайки йоркширския тим напред.

Напълно очаквано, феновете на домакините освиркваха любимците си при прибирането им в съблекалнята на полувремето, а след подновяването на играта лондончани видимо вдигнаха оборотите, като Хари Кейн и Хюн-Мин Сон направиха пропуски преди Пиер-Емил Хьойберг да изравни с удар в далечния вратрски ъгъл в 58-ата минута.

Серхио Регилон осигури трите точки с гол в 69-атата минута, когато Ерик Дайър стреля от фаул, топката се отклони в стената и после в гредата, а испанецът бе най-бърз да я добави в мрежата за 2:1.

Тотнъм е седми с 19 точки, а Лийдс е точно над чертата на изпадащите с 11.

По-рано през деня Манчестър Сити спечели с 3:0 срещу Евертън.