Реал Мадрид излезе начело в Ла Лига

Реал Мадрид

Реал (Мадрид) разгроми с 4:1 като гост Гранада, като столичани бяха улеснени допълнително от червения картон на Мончу през второто полувреме. С тези три точки “белите” излязоха начело на класирането в Ла Лига.

Мадридският тим поведе с два гола разлика още преди да са минали 30 минути от мача. Тони Кроос асистира и за двете попадения, като първо подаде към Марко Асенсио, който откри в 19-ата минута, а след това стори същото, но в другия край бе Начо Фернандес, който удвои.

Откакто пристигна в Реал през 2014 година, Кроос има 57 асистенции в Ла Лига, а повече голови пасове от него за този период са направили единствено Лионел Меси (98), Луис Суарес (73) и Карим Бензема (62)

Колумбиецът Луис Суарес намали за андалусийците в 34-ата минута, а Реал стигна до трето попадение чрез Винисиус в 56-ата за 3:1.

Между 67-ата и 69-ата минута домакините останаха в намален състав и без треньор. Първо Мончу бе изгонен за грубо влизане, а след това треньорът Роберт Морено също бе пратен далеч от терена, но заради протест спрямо съдийско решение.

Ферлан Менди оформи крайния резултат петнадесетина минути преди края.

Реал има 30 точки и спечели пети пореден мач, докато Гранада е на осемнадесето място с 11 точки.