Тотнъм изненада шампиона Сити на старта на Висшата лига

Тотнъм - Манчестър Сити

Шампионът Манчестър Сити започна със загуба защитата на титлата в английската Висша лига, след като отстъпи на Тотнъм с 0:1 при гостуването си в Лондон на старта на сезона. Корейският нападател Сон Хюн Мин вкара единствения гол в 55-ата минута с удар по диагонала, след като тимът му играеше успешно на контраатаки до този момент срещу доминиращия във владеенето на топката шампион.

Сити стигна до няколко опасности, но без чисто голово положение за изравняване. Домакините напълно заслужиха победата с ефективна, но и много сърцата игра. И показаха, че битката на върха през сезона в Англия ще е безмилостна и непредвидима.

За Тотнъм капитанът и лидер Хари Кейн дори не бе в групата за мача, с което се засилиха спекулациите, че той е пред трансфер именно в Сити. Очаква се сделката за поне 140 милиона евро да се случи още тази седмица.

В другия неделен мач Уест Хем обърна с 4:2 като гост Нюкасъл, въпреки че изоставаше в резултата на два пъти с 0:1 и 1:2 през първото полувреме.