Барселона вкара четири гола и започна живот след Лео Меси

Барселона

Барселона победи у дома Реал Сосиедад с 4:2 в първия кръг на испанското първенство. Това бе и мач №1 за клуба след края на ерата Меси, продължила 17 години. Най-великият играч в историята на “синьо-червените” си тръгна миналата седмица със свободен трансфер и вече е футболист на ПСЖ.

И без талисмана и лидер Лео, Барса направи силен мач. Жерар Пике вкара първия гол, а Мартин Брайтуайт удвои в края на първото полувреме. Пак датският нападател направи 3:0 и всичко изглеждаше решено. Но баските се хвърлиха в атаки и с голове на Хулен Лобере и Микел Оярсабал до 85-ата минута намалиха изоставането си само до едно попадение – 3:2.

Сержи Роберто обаче успокои трибуните в последните секунди с четвърто попадение и даде важен успех на старта на първенството за Барселона.