Левски най-после стигна до първа победа през сезона

Левски - Царско село

Левски постигна първа победа от началото на сезона, като се наложи с 3:1 над Царско село в 4-ия кръг.

Сините стигнаха до успеха с три гола през втората част, записват първи успех у дома в първенството от 13-и май насам. Царско село остана с 2 точки и слезе на 12-о място.

В 28-та минута гостите смълчаха за пореден път “Герена” през този сезон. Лъчезар Балтанов успя да изведе с чудесен пас Васил Шопов, който препарира Николай Михайлов за 1:0 по диагонала от близо.

Натискът на сините се увенчаха с успех в 58-ата минута, макар и с малко случаен гол на Борислав Цонев. Георги Миланов получи топката малко случайно при опит на защитник на Царско село да изчисти, но на скорост нахлу срещу вратаря. Янко Георгиев отби, но в краката на притичалия Цонев, който прати топката в мрежата.

Пет минути по-късно Мартин Петков обърна развоя на мача, но всичко дойде от себераздаването на Борислав Цонев, който стигна топката до аутлинията и на шпагат я върна. На дузпата я чакаше Петков, който простреля Янко Георгиев.

В добавеното време резервата Андриан Краев отне топката от Христо Попадийн, излезе сам срещу вратаря Янко Георгиев и копна над главата му за 3:1.