Супер Роналдо върна Ювентус в четворката със спасителни голове

Кристиано Роналдо извади Ювентус от изключително заплетена ситуация, която заплашваше да остави отбора извън топ 4 само четири кръга преди края на сезона. Бившият вече шампион на Италия губеше с 0:1 седем минути преди края при гостуването си на Удинезе, с което щеше да излезе извън местата, даващи квота за Шампионската лига.

Роналдо обаче изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка след негов удар. А в 89-ата минута пак Кристиано вкара с глава от малък ъгъл и последва луда радост на играчите и треньорите на гостите. Тези три точки може да са решаващите в преследването на целта.

Интер вече е шампион с 82 точки, а Аталанта, Милан и Юве са с по 69. Наполи остана с 67, след като допусна изравняване у дома от Каляри в петата минута на добавеното време. Шестият Лацио също не е за отписване с 64 точки.

Рома обаче вече няма никакъв шанс за Европа, след като загуби в късния неделен мач от Сампдория – 0:2 в Генуа.

На дъното Кротоне и Парма са реално в Серия В с 18 и 20 точки, но битката между Беневенто (31), Торино (31 и два мача по-малко), Каляри (32), Специя (34), Фиорентина (35) и Дженоа (36) за това кой да не е третият изпадащ, ще е жестока в последните четири кръга.