Хеттрик на Бейл даде надежда на Тотнъм за топ 4

Гарет Бейл наниза хеттрик за Тотнъм при домакинската победа с 4:0 над отдавна изпадналия Шефийлд Юнайтед. Уелсецът, който играе под наем от Реал Мадрид, заби едно попадение преди почивката и още две след нея, а кореецът Сон добави четвъртия гол. Успехът остави надежда на “шпорите” да стигнат до място в топ 4 и Шампионската лига през следващия сезон.

Те са на пето място с 56 точки, а четвъртият Челси има 61 при 4 оставащи кръга. Разбира се, “сините” на Томас Тухел остават категоричен фаворит за последната квота от четворката.

Уест Хем и Ливърпул също са в тази битка, с 55 и 54 точки съответно, като в понеделник вечер “чуковете” гостуват на Бърнли. Кога ще се изиграе мачът на Ливърпул като гост на Манчестър Юнайтед още не се знае, след като в неделя протести на феновете на “червените дяволи” отложиха голямото дерби на английския футбол.

Евертън е с 52 т., също при пет оставащи мача.

На дъното Шефийлд Юнайтед е отпаднал със 17 точки, Уест Бромич има 25, а тази вечер срещу Уулвърхемптън ще има шанс да повиши актива си. Фулъм е с 27, а над тях Нюкасъл и Бърнли имат по 36.