Меси се развихри и остави Барселона в битката за титлата

Лионел Меси вкара два гола и донесе обрат за Барселона при гостуването на Валенсия, спечелено от отбора му с 3:2. Домакините поведоха в началото на второто полувреме с гол на Габриел след корнер, но само за 12 минути получиха три попадения.

Първо Меси стреля от дузпа, тя бе спасена от бившия вратар на Барселона Яспер Силесен, но при добавката Лео не сбърка – 1:1. Антоан Гризман изведе гостите напред, а в 69-ата минута отново аржентинският номер 10 вкара от пряк свободен удар за 1:3.

В края Карлос Солер върна едно попадение, но Барселона спечели трите точки.

И с тях остава в битката за титлата. Лидер е Атлетико със 76 точки, а Реал и Барса имат по 74, като предимството между тях е на страната на столичани заради преките двубои. Севиля е четвърти със 70 т., а в понеделник приема Атлетик Билбао и при победа също остава в играта за първото място.

Следващият уикенд може да е решаващ за титлата в Ла Лига. В събота Барселона приема Атлетико Мадрид, а в неделя Реал е домакин на Севиля.

След тези мачове ще остават само още два кръга до края на сезона.